Laserové vyrezávanie

Ako postupovať , ak máte záujem laserové rezanie. Ak ste ešte na laseri nerezali a neabsolvovali ste školenie, bude Vám pri práci s laserom asistovať vyškolený pracovník.

  1. Laserom sa dá gravírovať aj rezať, preto je potrebné farebne rozlíšiť, ktoré čiary sa budú gravírovať a ktoré rezať. Čiary, ktoré chcete gravírovať nastavte čiernou farbou (RGB #000000) a čiary, ktoré chcete rezať, nastavte červenou farbou (RGB #FF0000). Dôležité je použiť RGB a nie CMYK a pod., farby môžu byť aj iné no treba na to upozorniť pracovníka.
  2. Skontrolujte, či nemáte zdvojené čiary. Ak sú zdvojené, treba ich odstrániť a zjednotiť.
  3. Prispôsobte model veľkosti rezacej plochy. Veľký laser X380 má maximálmy rozmer 960×600 mm, menší laser X252 má rozmer plochy 635×458 mm. Na veľkom laseri režeme drevo, papier, plexi a iné materiály, na menšom iba plexi.
  4. Projekt treba exportovať vo vektorovom formáte, aby sme ho vedeli importovať do CorelDrawu, z ktorého režeme. Máme verziu X7. Najvhodnejšie formáty sú .pdf, .eps, .cdr, .ai prípadne .dwg. Najlepšie je, ak projekt exportujete aspoň v dvoch formátoch.
  5. Skontrolujte si voľné termíny na laser v kalendári pri zariadení
  6. Zavolajte na naše telefónne číslo +421 918 625 614 alebo napíšte na laser@fablab.sk a dohodnite si termín.
  7. Na termín sa nezabudnite aj dostaviť ???? Ak sa z nejakého dôvodu neviete dostaviť, dajte nám prosím vopred vedieť.

 

Ďalšie info:

Návod na použitie

Návod na obsluhu

User manual [EN]

Použiteľné materiály