Laserové vyrezávanie

Ako postupovať , ak máte záujem laserové rezanie. Ak ste ešte na laseri nerezali a neabsolvovali ste školenie, bude Vám pri práci s laserom asistovať vyškolený pracovník.

  1. Laserom sa dá gravírovať aj rezať, preto je potrebné farebne rozlíšiť, ktoré čiary sa budú gravírovať a ktoré rezať. Čiary, ktoré chcete gravírovať nastavte čiernou farbou (RGB #000000) a čiary, ktoré chcete rezať, nastavte červenou farbou (RGB #FF0000). Dôležité je použiť RGB a nie CMYK a pod., farby môžu byť aj iné no treba na to upozorniť pracovníka.
  2. Skontrolujte, či nemáte zdvojené čiary. Ak sú zdvojené, treba ich odstrániť a zjednotiť.
  3. Prispôsobte model veľkosti rezacej plochy. Veľký laser X380 má maximálmy rozmer 960×600 mm, menší laser X252 má rozmer plochy 635×458 mm. Na veľkom laseri režeme drevo, papier, plexi a iné materiály, na menšom iba plexi.
  4. Projekt treba exportovať vo vektorovom formáte, aby sme ho vedeli importovať do CorelDrawu, z ktorého režeme. Máme verziu X7. Najvhodnejšie formáty sú .pdf, .eps, .cdr, .ai prípadne .dwg. Najlepšie je, ak projekt exportujete aspoň v dvoch formátoch.
  5. Na stránke vybavenie si pozrite, na ktorom laseri by ste chceli rezať, príp. gravírovať.
  6. Kontaktujte nás na príslušnom pracovisku skrz kontakt.
  7. Na termín sa nezabudnite aj dostaviť ???? Ak sa z nejakého dôvodu neviete dostaviť, dajte nám prosím vopred vedieť.

 

Ďalšie info:

Návod na použitie

Návod na obsluhu

User manual [EN]

Použiteľné materiály